SONUÇ ODAKLI ÇÖZÜMLER

Yüz Tanıma | Akıllı Geçiş Sistemleri | MTA Grup
Akıllı Geçiş Sistemleri

Yüz Tanıma

Yüz Tanıma

YÜZ TANIMA SİSTEMLERİ NERELERDE KULLANILIR?

  •         Yüz tanıma sistemleri güvenliğin yüksek olduğu askeriye,polis merkezleri,gümrük kapıları,sınır karakolları gibi alanlarda kullanılmaktadır.Günümüzde çok yaygın bir sistem olarak kullanılan yüz tanıma sistemleri alışveriş merkezleri,hastaneler,okullar,oteller,çeşitli kamu binaları ve hatta özel sektörde  bile kullanılır duruma gelebilmesi muhtemeldir.

Esnek : Gece gündüz değişken birçok ışık ortamını tolere ederek çalışabilmektedir. 3 Boyutlu yüz tanıma algoritması sayesinde kişisel değişimlerde "saç, sakal, türban, gözlük" gibi durumlarda dahi tanımlama süreci sorunsuz çalışmaktadır.

Uyumlu : Her türlü sisteme, turnike, bariyer gibi güvenlik cihazlarınıza bağlanabilir.  Mevcut bilgisayar programlarınıza kolayca entegre edilebilir.

Kolay : Optimal esneklik ile hızlı ve kolay bir şekilde 1 saniyede Yüz tanıma kayıtları alınabilir. Yüz tanıma cihazı üzerindeki LCD ekran personelin kendisini görmesini sağlarken tanıma sürecinde rehber yönlendirmesi ile kaliteli bir tanımlama süreci sağlar. Yüz tanıma programı sahip olunan API desteği ile birçok program ve cihaza rahatlıkla entegre edilebilir.

Yetkisiz kişilerin belli noktalardan geçişlerini kontrol altına almanın en güvenli yolu Biyometrik sistemlerdir. Kimlik tespit etmenin en garanti yolu olan Biyometrik sistemlerden yüz tanıma metodu en kolay ve güvenilir olanıdır. 3D yüz tanıma teknolojisi sayesinde,  ileri düzey güvenlik aşamaları ile kimlik tespiti yapılır. Yetki onaylanma sonrası kapı veya turnike açılır.